Viedo pilsētu jeb Smart Cities seminārs ar Beļģijas ekspertu piedalīšanos un praktiskām demonstrācijām

Belgija_seminars

6.novembrī Rīgas Tehniskajā universitātē norisinājās seminārs Smart Cities, pulcējot kopā daudzus interesentus un jomas speciālistus. Semināru organizēja Beļģijas Luksemburgas – Latvijas biznesa kamera kopā ar Beļģijas Karalistes vēstniecību un Rīgas Tehniskās Universitātes Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centru.

Smart Cities seminārā galvenais uzsvars tika likts uz Beļģijas uzņēmumu pieredzi, jaunākajām tehnoloģiju un inovācijām. Kopumā uzstājās četras organizācijas no Beļģijas – par viedo tīklu attīstību Beļģijā runāja «Smart Grids Flanders» direktore Heidi Lenaerts, ar viedo māju enerģijas mērītajiem iepazīstināja kompānijas «Fithplay» dibinātājs Dirks de Tejs, savukārt, par enerģijas monitoringu Beļģijā, kā arī par tuvināto sadales sistēmu vienā no lielākajiem pasaules ražotājiem BASF stāstīja viens no «Powerdale» vadītajiem Natanaels Dufras. Visbeidzot, ar elektriskā auto sektora attīstību Beļģija, kā arī ar ainavas nākotnes attīstību iepazīstināja «T.A.S.» direktors Ēriks Dujs, kas darbojas arī «Electrabel» Eiropas Biznesa nodaļā. No Latvijas puses AS «Sadales Tīkls» Viedo tīku kompetences centra vadītājs Āris Dandens prezentēja jauno pilotprojektu par viedo māju mērītājiem un savukārt par enerģijas efektivitātes risinājumiem pilsētas ēkās runāja SIA «Ekodoma» direktors Āris Dandens. Semināra noslēgumā notika apaļā galda diskusija par «Viedo attīstība: tehnoloģijas mijiedarbībā ar cilvēkiem».